Anugerah Tokoh NILAM Peringkat Negeri Sembilan Tahun 2017 (HARI KELIMA)

Ditulis oleh How Swee Ching pada . Posted dalam Unit Pusat Sumber Pendidikan

Majlis Penutupan Anugerah Nilam &

Penyampaian Hadiah Pertandingan Digital Story Telling (DST)

Peringkat Negeri Sembilan Tahun 2017

 

Hari Kelima

Majlis Penutupan Anugerah Nilam & Penyampaian Hadiah Pertandingan Digital Story Telling (DST) Peringkat Negeri Sembilan Tahun 2017 telah disempurnakan oleh Yang Berhormat Dato’ Haji Tun Hairudin Bin Abu Bakar (Pengerusi Jawatankuasa Bertindak Pelancongan, Koperasi & Kepenggunaan) merangkap ADUN Bagan Pinang.

Penyampaian hadiah telah dimulakan dengan pemenang-pemenang bagi Pertandingan Digital Story Telling Animation Peringkat Negeri Sembilan yang telah berlangsung pada 10 April 2017 yang lalu. Senarai pemenang adalah seperti berikut:

Kategori Sekolah Menengah

Johan – SMK Dato’ Hj Mohd Redza

Naib Johan – SMK Dato’ Abdul Samad

Tempat Ketiga – SMK Dato’ Shamsudin Nain

Kategori Sekolah Rendah

Johan – SJKT Bandar Springhil

Naib Johan – SK Puteri

Tempat Ketiga – SK Tunku Kursiah

Calon-calon Tokoh NILAM pula telah menerima Sijil Penyertaan dan bahan bacaan sumbangan daripada Perpustakaan Negara Malaysia, Institut Terjemahan & Buku Malaysia dan Perbadanan Perpustakaan Awam Negeri Sembilan. Senarai pemenang-pemenang Anugerah NILAM Negeri Sembilan adalah seperti berikut:

TOKOH NILAM TERBAIK

  • Sekolah Menengah – Sofea Arisya Binti Muhammad Shaifuddin (94 mata keseluruhan)
  • Sekolah Rendah -  Prameesha K. Prajiv (92 mata keseluruhan)

Sekolah Rendah (Bahasa Inggeris)

  • Johan – Prameesha K. Prajiv (SK Seremban 2A)
  • Naib Johan – Monisha Guha Thakurta (SK Puteri)
  • Tempat Ketiga – Fatimah Zahidah binti Zainudin (SK Port Dickson SKK)
  • Saguhati – Aleya Ameera binti Azham (SK Tunku Besar Tampin)
  • Saguhati – Tan Co Ee (SK Port Dickson SKK)
  • Saguhati – Sakttiswaran Pillai a/l Yogalingam (SJKT Ladang Senama)

Sekolah Rendah (Bahasa Melayu)

  • Johan – Nureen Alya binti Mohd Ikhwan (SK Tunku Zainun)
  • Naib Johan – Nurin Batrisya binti Zulkifli (SK Pasoh 3)
  • Tempat Ketiga – Nurain Syuhada binti Pahdin (SK Dato Shah Bandar)
  • Saguhati – Nur Khadeja Sofea binti Ahmad Fais (SK Pasir Besar)
  • Saguhati – Nur Nisa Humayraa binti Mohd Khoirul Anwar (SK Gadong Jaya)
  • Saguhati – Nur Aina Natasha binti Azmi (SK Batang Benar)

Sekolah Menengah (Bahasa Inggeris)

  • Johan – Nur Liyana binti Mohd Taib (Kolej Tunku Kursiah)
  • Naib Johan – Aida Safiyah binti Abdul Aziz (SMK King George V)
  • Tempat Ketiga – Muhammad Fahmi bin Abas (SMK Datuk Mansor)
  • Saguhati – Muhammad Haziq bin Maizudin (SM Sains Tuanku Jaafar)
  • Saguhati – Khalis Sharhana binti Zulkipli (SMK Dato Sedia Raja)
  • Saguhati – Neeshalinhi a/p Kathiresan (SMK Raja Jumaat)

Sekolah Menengah (Bahasa Melayu)

  • Johan – Sofea Arisya binti Muhammad Shaifuddin (Kolej Tunku Kursiah)
  • Naib Johan – Irfan Akmal Syahmi bin Mohd Faisal (SM Sains Tuanku Jaafar)
  • Tempat Ketiga – Muhammad Noor Adib bin Noor Zaide (SM Sains Tuanku Jaafar)
  • Saguhati – Nur Amira Husna binti Othman (SMKA Sheikh Haji Mohd Said)
  • Saguhati – Siti Aminah Hoo binti Muhammad Aripin Hoo (SMK Datuk Mohd Taha)
  • Saguhati – Azri Syahmi bin Zamri (SMK Tunku Syed Idrus)

Tahniah diucapkan kepada semua pemenang dan semoga menjadi insan yang cemerlang, gemilang dan terbilang!

SILA KLIK PADA PAUTAN DI BAWAH :

GALERI NILAM 2017